Düzenleyenler

aahd

AAHD
Acil Ambulans Hekimleri Derneği; Acil sağlık hizmetleri kapsamında yer alan acil servis, ambulans, ilkyardım ve afet tıbbı konuları ile bu alanlarda çalışan hekimler ve diğer personelin verim ve kalitesini yükseltmek amacıyla bilimsel araştırma, yayın ve projeler hazırlamak, etkinlikler düzenlemek,
Acil sağlık hizmetleri alanında uluslararası standartların yakalanmasını ve bu standartların ileriye taşınmasını sağlamak, ulusal ve uluslararası bir model ve sağlıklı bir toplum oluşturulmasına katkıda bulunmak, misyon ve vizyonu ile 2004 yılında İzmir’de kurulmuştur.
Kurulduğu günden bu yana çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve ambulans rallisi düzenleyen AAHD, üyelerinin özverili çalışmaları ile bilimsel araştırma ve yayınlara da sahiptir. Bu güne kadar katıldığı çok uluslu ve partnerli AB projelerini başarı ile tamamlamıştır. Halen iki AB projesinin ulusal koordinatörlüğünü yürütmekte olup ülkemizdeki acil hizmetlerin yeni teknolojiler ile tanışmasının öncülüğünü yapmaktadır.

Tınaztepe Sağlık Grubu, bünyesinde bulundurduğu Buca Tıp Merkezi, Tınaztepe Hastanesi, Tınaztepe Torbalı Hastanesi ve Tınaztepe Galen Hastanesi olmak üzere 4 sağlık kuruluşu ile bilimsel uzmanlıkla sınırlı kalmadan, akla ve kalbe hitap eden insani değerlerle sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.
2001 yılının başlarında İzmir Buca’da ayaktan teşhis ve tedavi merkezi olarak hizmet vermeye başlayan Buca Tıp Merkezinden sonra yine aynı ilçede hizmete giren Özel Tınaztepe Hastanesi, 111 yatak kapasitesi yaklaşık 12 bin m2’lik bir alanda JCI akreditasyonu ile belgelendirilmiş olarak faaliyet göstermektedir. 2017 yılında yine İzmir’in Torbalı ilçesinde 75 yataklı olarak Özel Tınaztepe Torbalı Hastanesi hizmete girmiştir.
2019 yılında da Özel Tınaztepe Galen Hastanesi modern binasında son derece gelişmiş tıbbi cihazları ve yetişmiş uzman hekim ve sağlık kadrosu ile Tınaztepe Sağlık Grubuna dahil olmuştur. İzmir’in Bayraklı ilçesinde 9 katlı modern bir binada, 20 uzmanlık dalı, 12 dahili-cerrahi yoğun bakım, 6 koroner yoğun bakım, 31 yeni doğan yoğun bakım, 9 gözlem yatağı ile toplam 15.000 metrekare üzerine kurulan Galen Hastanesi, bu önemli sempozyuma ev sahipliği yaparak Tınaztepe Sağlık Grubunun sağlık hizmetlerinde bilimsel araştırma ve gelişmelere verdiği destek ve önemi bir kez daha vurgulamaktan onur duymaktadır.